Pendik Alçıpan

Alçıpan

Alçıpan, iç kısmı alçı ile dolu olup dış yüzeyleri kartonla kaplanmış olan plakalardan oluşur. Bu plakalar belli formlarda ve ebatlarda seri olarak üretilir. Ancak, farklı çeşitleri mevcuttur. Alçıpanların bazıları suya dayanıklı olarak üretilirken; bazıları yangına dayanıklı, bazıları hem yangına hem de suya dayanıklıdır.

Alçıpanların fiyatları ürün özelliklerine, markaya ve ebatlara göre değişiklik gösterir. Ekstra özelliklere sahip olan modeller standart alçıpanlardan daha yüksek satış fiyatına sahiptir. Alçıpanların en önemli avantajlarından birisi demonte bir malzeme olmasıdır. Bu da istenildiği zaman sökülüp takılabileceği anlamına gelir. Yani alçıpan ile örülen bir duvar veya asma tavan gerektiğinde sökülerek başka bir alanda kullanıma uygundur. Bu da aslında ekonomik bir kullanım sağlar. Önemli olan doğru yerde doğru malzemeyi kullanmak ve böylece hem mekânı daha kullanışlı hale getirmek hem de malzemeyi koruyabilmektir. Nemin yoğun olduğu bir ortamda suya dayanıklı alçıpan çeşitleri tercih edilmediğinde malzemenin kendisi de zarar göreceğinden tekrar kullanımı mümkün olmayacaktır. Bu tarz püf noktalar göz önünde bulundurulduğunda başlangıçta maliyeti yüksek gelse bile uzun vadede alçıpan kullanımı hemen herkesin bütçesine uygun, avantajlı bir seçim olacaktır.

Pendik Boya, Pendik Tadilat, Pendik Dekorasyon, Kurtköy Alçıpan, Kurtköy Tamir, işlemleriniz için 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Ada Yapı Dekorasyon olarak bölgede en çok tercih edilen firma olmanın gururunu yaşıyoruz.

Evinize yeni bir ahenk katmaya ne dersiniz?

TAKİP EDİN
BLOG / DUYURU

Diğer Hizmetler

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin